OPIS KIERUNKU:
Studia podyplomowe na kierunku „Rolnictwo” skierowane są do absolwentów studiów wyższych (licencjackie, inżynierskie, magisterskie) kierunków innych niż Rolnictwo. Celem studiów jest przekazanie wiedzy i doskonalenie umiejętności osobom chcącym pracować w szerokim otoczeniu rolnictwa (Agencjach Rządowych, Ośrodkach Doradztwa Rolniczego). Uzyskanie wykształcenia rolniczego pozwoli na prowadzenie gospodarstwa rolnego oraz umożliwi pozyskiwanie środków w ramach Wspólnej Polityki Rolnej i funduszy strukturalnych przy aplikowaniu o pomoc finansową z programów Unii Europejskiej na rzecz działań aktywizujących obszary wiejskie zgodnie z obecnie obowiązującym ustawodawstwem unijnym jak również Strategią Zrównoważonego Rozwoju Wsi, Rolnictwa i Rybactwa na lata 2012-2020 (SZRWRiR) oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Dotyczy to w szczególności beneficjentów ubiegającym się o dofinansowanie w ramach działań: „Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników” oraz „Modernizacja gospodarstw rolnych”. Słuchaczami mogą być również osoby bezpośrednio pracujące w rolnictwie, zamierzające nabyć ziemię lub przejąć gospodarstwo po rodzicach oraz osoby chcące uzupełnić swoje wykształcenie o kwalifikacje zawodowe w zakresie rolnictwa. Program kształcenia jest zgodny z wytycznymi Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 stycznia 2012 roku w sprawie kwalifikacji rolniczych posiadanych przez osoby wykonujące działalność rolniczą ( Dz. U. 2012 poz.109) oraz Ustawy z dnia 27 lipca 2005r. Prawo o Szkolnictwie Wyższym ( z późn. zm.). Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych na kierunku „Rolnictwo” jest dowodem potwierdzającym uzyskanie kwalifikacji rolniczych, o których mowa w art. 6 ust. 2 pkt. 2 lit. c Ustawy z dnia 11 kwietnia 2003 r. o kształtowaniu ustroju rolnego (z późn. zm. Dz. U. z 2012r. poz. 803 t.j.).
ZAKRES KSZTAŁCENIA:
1. Podstawy prawa i prawa rolnego
2. Podstawy gleboznawstwa rolniczego
3. Podstawy fizjologii i żywienia zwierząt
4. Organizacja lub technologia produkcji roślinnej
5. Rachunkowość rolnicza
6. Rynki rolne w Polsce i UE
7. Ochrona roślin
8. Ekonomika rolnictwa
9. Marketing artykułów rolnych
10. Agrobiznes
11. Agroturystyka z ekologią
12. Rozwój obszarów wiejskich.
Po otrzymaniu kompletu dokumentów rekrutacyjnych, przygotujemy oraz prześlemy, drogą mailową, umowę o kształcenie, w której znajduje się indywidualny rachunek bankowy, na który należy dokonać opłaty wpisowej w wysokości 85 zł.
(Opłata przeznaczona jest na procedurę rekrutacyjną, w przypadku rezygnacji Studenta, nie zostaje zwrócona).
Podpisz otrzymany od nas formularz kandydata na studia oraz umowę o kształcenie, dostarcz dokumenty do naszego biura studenta. Procedura rekrutacyjna dobiegła końca.
Witaj w gronie Studentów!
Uczelnie z którymi współpracujemy oferują wspracie materialnego dla Studentów studiów licencjackich oraz magisterskich na każdym etapie nauki:
Więcej informacji o stypendiach:
Akademia Nauk Stosowanych we Wrocławiu:
https://naukistosowane.edu.pl/stypendia/
Wyższa Szkoła Nauk Pedagogicznych w Warszawie:
https://wsnp.edu.pl/stypendia/
Szkoła Główna Krajowa w Warszawie:
Dla Absolwentów Wyższej Szkoły Nauk Pedagogicznych (WSNP), Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki (WSSMiA) i Akademii Nauk Stosowanych we Wrocławiu obowiązuje zniżka w wysokości:
Studenci, którzy zapisują się jednocześnie na dwa kierunki studiów podyplomowych otrzymują zniżka w wysokości:
Magda
601 660 255
Bądź na bieżąco
© Akademia Nauczania