Szukaj
Close this search box.
Szukaj

Surdopedagogika

Rodzaj studiów

Ilość semestrów

Cena za semestr

Sprawdź cenę w tabeli opłat – sekcja dokumenty do pobrania.

Studia na specjalności Surdopedagogika przeznaczone są dla studentów chcących uzyskać kwalifikacje i kompetencje zawodowe w zakresie pracy z dziećmi i osobami niesłyszącymi (głuchymi) i niedosłyszącymi ( słabosłyszącymi). Celem studiów z zakresu surdopedagogiki jest przygotowanie specjalistów skutecznej komunikacji językowej z osobami z uszkodzonym słuchem. Zakres kształcenia został opracowany tak, aby uczestnicy nabyli umiejętności sprawnego porozumiewania się z osobami niesłyszącymi i słabo słyszącymi, przy użyciu odpowiednio dobranych i dostępnych środków. Absolwenci uzyskują kwalifikacje w zakresie surdopedagogiki, rehabilitacji niesłyszących (głuchych) i niedosłyszących (słabosłyszących). Nauczyciel surdopedagog może pracować w szkolnictwie specjalnym: w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach, szkołach ponadgimnazjalnych, ośrodkach szkolno-wychowawczych dla słabosłyszących i niesłyszących; w szkolnictwie integracyjnym: w przedszkolach integracyjnych, przedszkolach z oddziałami integracyjnymi, szkołach integracyjnych, szkołach z oddziałami integracyjnymi; w szkolnictwie ogólnodostępnym (nurt inkluzyjny) oraz w nauczaniu indywidualnym; w poradniach psychologiczno-pedagogicznych oraz poradniach specjalistycznych.

Wyższa Szkoła Nauk Pedagogicznych w Warszawie oferuje możliwość rozpoczęcia studiów na kierunku pedagogika specjalna od wyższego semestru studiów. Jeśli kandydat na studia ukończył już studia I lub I i II stopnia na jednym z kierunków pedagogicznych lub społecznych, może skorzystać z opcji transferu ocen i rozpocząć edukację od wyższego semestru studiów.

W celu weryfikacji, na który semestr studiów kwalifikuje się kandydat, należy przygotować i przesłać na nasz adres e-mail niżej wymienione dokumenty:

  • Kwestionariusz rekrutacyjny
  • Kopia świadectwa dojrzałości
  • Kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych wraz z suplementem do dyplomu (w przypadku braku suplementu – kopia indeksu lub karta przebiegu studiów)
  • Zaświadczenie o zatrudnieniu i stażu pracy (jeśli kandydat pracuje w placówce oświatowej lub zawodzie pokrewnym)
  • Kopia świadectwa ukończenia studiów podyplomowych, kursów kwalifikacyjnych i doskonalących
  • Wniosek o potwierdzenie efektów uczenia się
  1. Pobierz i uzupełnij kwestionariusz kandydata na studia magisterskie.
  2. Wykonaj ksero  świadectwa maturalnego*.
  3. Pobierz i podpisz ślubowanie kandydata na studia.
  4. Przygotuj jedno zdjęcie w formacie legitymacyjnym.

* W przypadku kandydatów, którzy chcą rozpocząć naukę od wyższego semestru studiów, należy także dostarczyć ksero dyplomu ukończonych studiów wyższych, łącznie z suplementem (jeśli student posiada), oraz uzupełniony wniosek o przyjęcie na wyższy semestr studiów – wniosek znajduje się w załącznikach.  

Dostarcz komplet dokumentów do biura Akademii Pedagoga (ul. Głowackiego 111, Malbork, biuro nr 7) osobiście, za pośrednictwem poczty elektronicznej (studia@akademia-nauczania.pl) lub pocztą tradycyjną na nasz adres.

Po otrzymaniu kompletu dokumentów rekrutacyjnych, przygotujemy oraz prześlemy, drogą mailową, umowę o kształcenie, w której znajduje się indywidualny rachunek bankowy, na który należy dokonać opłaty wpisowej w wysokości 85 zł.

(Opłata przeznaczona jest na procedurę rekrutacyjną, w przypadku rezygnacji Studenta, nie zostaje zwrócona).

Podpisz otrzymany od nas formularz kandydata na studia oraz umowę o kształcenie, dostarcz dokumenty do naszego biura studenta. Procedura rekrutacyjna dobiegła końca. 

Witaj w gronie Studentów!

Dokumenty do pobrania

Chcę zapisać dziecko na zajęcia próbne
w Akademii Kreatywności w Malborku
Uzupełnij dane uczestnika zajęć.
Prosimy podać telefon kontaktowy i e-mail do opiekuna prawnego.
PRACA
Chciałbyś nawiązać z nami współpracę?
Wyślij swoje CV, skontaktujemy się z Tobą!
Akademia języków obcych
Akademia kreatywności
Skip to content